Yeni Eczane Açılışı

YENİ ECZANE AÇILIŞINDA
  1. BAĞLI BULUNULAN İLÇE SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞI’NA BAŞVURULMASI GEREKMEKTEDİR. İLÇE SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞI’NDAN ALINAN RUHSATLANDIRMA DOSYASI İLE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAŞVURULARAK RÖLEVE PLANLARI TASTİKLETTİRİLİR.
    (RÖLEVE PLANINDA; ECZANE OLACAK YERİN VAZİYET PLANI İLE RÖLEVE PLANINI ÇİZEN MİMARIN MÜHÜR VE İMZASI BULUNMALIDIR. RÖLEVE PLANINDA ECZANENİN AÇIK ADRESİ, KONUMU, BÖLÜMLERİ, BOYUTLARI, ECZACININ İSMİ AÇIK OLARAK GÖSTERİLMELİ, EN AZ 1/100 ÖLÇEĞİNDE DOSYA KAĞIDI BÜYÜKLÜĞÜNDE OLMALIDIR.),
  2. TASDİKLENEN RÖLEVE PLANLARI VE ECZANE AÇILIŞINDA ECZACI ODASI TARAFINDAN İSTENİLEN BELGELER TAMAMLANARAK ECZACI ODASI’NA ŞAHSEN BAŞVURULUR (BELGE TETKİK VE ARAŞTIRMA KOMİSYONU SALI GÜNLERİ, YÖNETİM KURULU ÇARŞAMBA GÜNLERİ TOPLANMAKTADIR.),
  3. ECZACI ODASI’NDAN ONAY BELGESİ ALINDIKTAN SONRA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAŞVURULUR. GEREKLİ RUHSAT HARCI YATIRILDIKTAN SONRA İŞLEM TAMAMLANIR.
  4. RUHSAT ALINDIKTAN SONRA RUHSATIN FOTOKOPİSİ İLE ECZACI ODASI VEYA İRTİBAT BÜROLARINDAN ECZANE İÇİN GEREKLİ DEFTERLER ALINIR.

23. Bölge Elazığ Eczacılar Odası